Причината SEC да не счита Етериум за ценна книга е, че има напълно изградена блокчейн инфраструктура, която работи от години. Това съобщи кореспондентът на FOX Чарлз Гаспарино, позовавайки се на собствени източници.
В тази връзка регулаторът класифицира втората криптовалута по отношение на капитализацията като стока, за разлика от монетата на Ripple.
Токенът XRP все още се използва за финансиране на бизнеса на финтех компанията. Ето защо американската комисия го счита за нерегистрирана ценна книга, твърди Гаспарино.
Разкриването в съда на аргументите на SEC, относно класификацията на биткойн и етериум преди по-малко от месец, се превърна в една от защитните линии на Ripple, във връзка със съдебното дело.
Прочетете още: “Ripple поиска данни от операциите на служителите на SEC, свързани с криптовалути”
Ripple поиска данни от операциите на служителите на SEC, свързани с криптовалути
Поддръжниците на XRP се изказаха скептично относно позицията на регулатора в коментарите към туита на кореспондента на FOX.
Те отбелязаха, че понастоящем Етериум е в преход към ETH 2.0, така че определението за „напълно изградено“ поражда въпроси.
Според коментиращите, фразата “блокчейн инфраструктура, която работи от години” може да бъде приписана и на инфраструктурата на Ripple, тъй като разпределената книга на XRP Ledger, която е в основата на токена, също е в действие от много време.
RippleNet, който използва местната крипто монета, като междинна валута за плащания, е независим субект, а финтех фирмата е един от стотиците участници, отбелязват те.
Нека си припомним, че през 2020 г. изпълнителният директор на крипто компанията Брад Гарлингхаус призна, че тя нямаше да е печеливша без продажбата на XRP токените.
Ripple – какво трябва да знаем за монетата и защо SEC заведе дело срещу нея