Трудността на биткойн копаенето (BTC) ще се повиши с около 11% днес, според данни на BTC.com. Това бележи най-голямото увеличение от близо четири месеца, което ще доведе показателя му на графиките да се повиши над 20 трилиона за първи път.
Трудността на биткойн копаенето в мрежата достига 20 трилиона
Трудността на мрежата е относителна мярка за това колко е трудно да се копае нов блок в биткойн блокчейна .
Със скоростта на хеширане в момента при рекордни нива от около 148 EH / s, настройката на трудността, която се извършва на всеки 2016 блока, гарантира, че времето между добитите блокове остава средно 10 минути.
Междувременно едновременното нарастване на хеш-честотата и затрудненията при добива предполагат, че миньорите продължават да отделят рекорден брой ресурси за осигуряване и инвестиране в мрежата.
От халвинга през май общият отлив на BTC миньорите постепенно намалява, като има обратна корелация с цената на BTC / USD. Следователно, миньорите все още не показват признаци на големи продажби, въпреки че цената на Биткойн скочи до над 41 000 долара през последната седмица.
Нещо повече, индексът на позицията на миньорите (MPI), който изчислява съотношението на BTC, оставяйки всички портфейли на миньорите към 1-годишната му плъзгаща се средна стойност, в момента е 4,5. Стойности над 2 показват, че повечето миньори трябва да продават.
Това предполага, че в момента миньорите не са склонни да се разделят със своите прясно изсечени BTC в момента, особено след като борсовите резерви на биткойн спадат и цената е в силен, ускоряващ се възходящ тренд.
По този начин може да има смисъл за някои миньори да запазят инвентара си и да се възползват от ускоряващия се бичи пазар, който може да продължи до декември 2021 г., според някои прогнози.
Като цяло майнерите на биткойн изглежда са във финансово сигурна позиция от нарастващата цена на BTC, като остават финансово сигурни, въпреки че никога не е било по-трудно да се добива основната криптовалута.
Понастоящем всеки добит BTC блок струва приблизително 253 600 щатски долара, като около 9,44% идват от таксите за мрежови транзакции, според последните данни на Clarkmoody.