Kriptonovini
  • Биткойн
  • Етериум
  • Алткойни
  • Блокчейн
  • Регулации
  • DeFI
  • Икономика
  • Пазари
  • NFT
  • Криминално
  • Други
  • Криптопедия
  • ПР
Няма резултати
Виж всички резултати
Kriptonovini
  • Биткойн
  • Етериум
  • Алткойни
  • Блокчейн
  • Регулации
  • DeFI
  • Икономика
  • Пазари
  • NFT
  • Криминално
  • Други
  • Криптопедия
  • ПР
Kriptonovini
Няма резултати
Виж всички резултати
Класацията на Forbes

Класацията на Forbes

Топ 5 на най-богатите хора в света, според класацията на Forbes за 2021г.

07.04.2021
в НОВИНИ
Време за четене:4 минути
498 10
Сподели във FacebookСподели в TwitterСподели в Telegram

Класацията на Forbes, както и миналата година, беше оглавена от основателя на Amazon Джеф Безос. Второто място за първи път зае Илон Мъск, който се издигна от 31-вото място през миналата година. Състоянието на всички 2755 световни милиардери беше рекордните 13,08 трилиона долара, с 64% повече от година по-рано.

Основателят и главен изпълнителен директор на онлайн търговската компания Amazon Джеф Безос, както и миналата година, оглави класацията на Forbes за най-богатите хора на планетата. От 2020 г. до този момент състоянието му се е увеличило с $ 64 млрд., до $ 177 млрд. На второ място в списъка е Илон Мъск, който добави $ 126,4 млрд. за година, като през 2020 г. той заемаше едва 31-во място. Акциите на Tesla спечелиха 720% за последните 12 месеца. На трета позиция са собственикът на модната къща LVMH Бернар Арно и неговото семейство, чието състояние се оценява от списанието на 150 милиарда долара.

Може да харесате също

SEC “няма да повтори грешките си” според комисар на регулатора – какво означава това?

Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ одобри спот Етериум ETF

23.07.2024
Metaplanet разширява стратегията си за Биткойн с голяма инвестиция

Топ икономистът Питър Шиф критикува Биткойн, наричайки го “измама”

12.07.2024

Поредната, 35-та глобална класация на доларовите милиардери беше публикувана днес – 6 април. В нея има 2755 милиардера – с 660 повече в сравнение с 2020 г. Окончателното измерване на състоянието на богаташите е направено на 5 март.

Общото състояние на всички участници тази година достигна рекордните 13,08 трилиона долара, което е с 5,08 трилиона повече от миналата година. В класацията на Forbes има 493 новодошли. От списъка са отпаднали 84 души, от които 23 поради смърт.

Общото състояние на първите двадесет участници в рейтинга през 2020 г. възлиза на 1,81 трилиона долара. Ето малко повече за топ 5 в списъка:

1. Джеф Безос

Bezos

Състояние: $177 млрд

Повишение за последната година: +$64 млрд

Източник на богатството: Amazon.com

Възраст: 57

Страна: САЩ

Основателят на онлайн магазина Amazon, Джеф Безос го отвори през 1994 г. в гаража си в Сиатъл. Днес той е един от най-големите онлайн търговци в света. През февруари 2021 г. Безос обяви решението си да напусне поста главен изпълнителен директор на компанията. След пенсионирането си той ще изпълнява длъжността изпълнителен председател, а Анди Яси, който сега е главен изпълнителен директор на Amazon Web Services, ще го наследи.

„Когато носиш тази отговорност, е трудно да се съсредоточиш върху нещо друго“, пише водачът в класацията на Forbes в писмо до служителите за своето решение.

Той също така притежава The Washington Post и Blue Origin, частна космическа компания.

2. Илон Мъск

Илон Мъск с позитивни думи за биткойн

Състояние: $151 млрд

Повишение за последната година: +$126,4 млрд

Източник на богатството: Tesla

Възраст: 49

Страна: САЩ

Изпълнителният директор на Tesla Илон Мъск е направил може би най-зашеметяващото изкачване в класацията на Forbes за година. През 2020 г. той беше на 31-во място, но благодарение на ръста на акциите на Tesla, които добавиха 720% към стойността си за 12 месеца., се издигна на втора позиция. Мъск се оказа най-успешният милиардер по време на президентството на Доналд Тръмп. От 2016 до 2020 г. състоянието му нарасна 14 пъти – повече от всеки друг в света.

Акциите на Tesla се увеличиха миналата година на фона на увереността на Уолстрийт, че преминаването на индустрията към електрически превозни средства се ускорява. В края на 2020 г. компанията беше добавена към индекса S&P 500. Тя надмина очакванията на анализаторите за приходи (7,38 млрд. долара) и завърши второто поредно тримесечие с печалба (105 милиона долара). Освен това доставките на превозните й средства нарастват, отчасти благодарение на новия завод в Китай. Tesla е продала над 112 000 автомобила, най-добрият рекорд на компанията досега.

Мъск е най-големият акционер на Tesla. Според Американската комисия по ценни книжа и борси (SEC) към 31 декември 2018 г. той пряко и косвено притежава 38,6 милиона акции на Tesla (почти 22%). Той притежава и дял в частната си компания SpaceX, който се оценява на 12,5 милиарда долара.

3. Бернар Арно и семейството му

Състояние: $150 млрд

Повишение за последната година: +$74 млрд

Източник на богатството: LVMH

Възраст: 72

Страна: Франция

Арно в средата на 80-те е взел 15 милиона долара от строителния бизнес на семейството си, за да купи модната къща Christian Dior. Днес той ръководи глобална бизнес империя от 75 луксозни марки, включително Louis Vuitton и Sephora. През 2019 г. приходите на LVMH намаляват с 34%, до 4,7 милиарда евро. Това се дължи на пандемията и спадащото търсене на луксозни стоки.

Независимо от това, Арно запази третата линия и дори забогатя. През януари 2021 г. LVMH купува марката бижута Tiffany за 16,2 млрд. долара (16,9 млрд. долара, включително дълг). Покупката стана най-голямата в сегмента на премиум стоките. След това богатството на милиардера нарасна с повече от 4 милиарда долара.

Арно е филантроп и страстен колекционер. През 2014 г. той отвори Музея за модерно изкуство, сграда която е проектирана от един от основните архитекти на нашето време Франк Гери за 135 милиона долара.

4. Бил Гейтс

Състояние: $124 млрд

Повишение за последната година: +$26 млрд

Източник на богатството: Microsoft, инвестиции

Възраст: 65

Страна: САЩ

Бил Гейтс, заедно с жена си оглавява най-голямата частна благотворителна фондация в света. Работата на организацията е насочена към подобряване на глобалната здравна система и е придобила особено значение на фона на пандемията с коронавируса. Бизнесменът е дългогодишен защитник на идеята за важността на универсалната ваксинация и днес активно финансира разработване на ваксина срещу COVID-19.

Гейтс продаде повечето от акциите си в Microsoft – той притежава малко над 1% от компанията – и инвестира в фондовия пазар и други активи. През март 2020 г. той подава оставка от борда на директорите на корпорацията, която основава с Пол Алън през 1975 г.

В края на 2020 г. Гейтс стана най-големият частен собственик на земеделска земя в САЩ . Той притежава почти 1000 кв. км земеделска земя в 19 държави, които той купува в продължение на няколко години. Земята е собственост пряко или косвено от Cascade Investments, инвестиционен фонд, който инвестира в семейство Гейтс. Интересите му са пряко свързани с инициативите за изменение на климата – през януари 2020 г. фондацията обяви стартирането на инициативата Gates Ag One за засилване на подкрепата за земеделските производители в развиващите се страни и овластяването им да получат авангардни инструменти и достъп до иновации за увеличаване на добивите и адаптиране към промените в климата.

През последните години Гейтс подкрепи много важни инициативи, които стимулират корпоративната социална отговорност. Така че, заедно с Уорън Бъфет, той инициира кампанията „Даване на залог“, в която доларови милиардери от цял ​​свят се ангажират да дарят поне 50% от състоянието си за благотворителност.

5. Марк Зукърбърг

Състояние: $97 млрд

Повишение за последната година: +$42,3 млрд

Източник на богатството: Facebook

Възраст: 36

Страна: САЩ

Зукърбърг основава Facebook в Харвард през 2004 г. на 19-годишна възраст. През 2012 г. компанията проведе IPO. Предприемачът притежава 15% от акциите на социалната мрежа и има контролиращи права на глас в бизнеса.

През ноември 2020 г., в първия ден след президентските избори в САЩ, състоянието на Зукърбърг нарасна с $ 8 млрд. Акциите на Amazon, Facebook и Google станаха един от двигателите на възстановяването на американския пазар, който падаше преди гласуването. След като Джоузеф Байдън беше избран за президент на страната, състоянието на Зукърбърг за известно време надхвърли границата от 100 млрд. долара.

В края на годината акциите на компанията се повишиха, подсилени от оптимистичните прогнози на анализаторите, подчертавайки усилията на компанията за развитие на електронната търговия и нейното доминиране на рекламния пазар, особено за малкия бизнес.

През декември 2015 г. Зукърбърг и съпругата му Присила Чан обещаха да даряват по-голямата част от състоянието си на благотворителни организации до края на живота си. Те се класираха на десето място в списъка на най-щедрите филантропи с общо дарение от 2,7 млрд. долара при състояние от 90 млрд. долара.

През 2020 г. те се фокусираха върху борбата срещу COVID-19 и изборите. Техният фонд е отпуснал повече от 100 милиона долара за развитие срещу коронавируса и 400 милиона долара за подкрепа на честното гласуване. През март 2021 г. те са дарили повече от 4 милиона долара за програмата за създаване на работни места в Хавай.

Източник: Forbes

Ако искате да разберете и кои са 332-те най-уважавани компании според класацията на Fortune, прочетете статията ни ТУК.

Тагове: ForbesБернар АрноБил ГейтсДжеф Безосилон мъскМарк Зукърбърг

Прочети още

SEC “няма да повтори грешките си” според комисар на регулатора – какво означава това?

Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ одобри спот Етериум ETF

от Найден Младенов
23.07.2024

Регулаторните органи на САЩ дадоха зелена светлина на спот Етериум ETF, което е важна стъпка за американските инвеститори, които вече...

Metaplanet разширява стратегията си за Биткойн с голяма инвестиция

Топ икономистът Питър Шиф критикува Биткойн, наричайки го “измама”

от Найден Младенов
12.07.2024

Популярният икономист Питър Шиф наскоро нарече Биткойн "измама" в отговор на видеоклип, споделен от съоснователя на MicroStrategy Майкъл Сейлър.

Цената на Luna Classic се увеличи с над 300% след актуализацията v22

Terraform Labs планира да продаде бизнеса си в рамките на споразумение със SEC за 4.5 млрд. долара

от Найден Младенов
12.07.2024

Фалиралата крипто фирма Terraform Labs продава четири предприятия като част от споразумение със SEC на стойност 4.5 млрд. долара.

Ройтерс: Инвеститорите във Франция подадоха жалба срещу Binance

Binance води преговори за продажба на мажоритарен дял в южнокорейската борса Gopax

от Найден Младенов
12.07.2024

Съобщава се, че Binance се доближава до сделка с южнокорейския доставчик на облачни услуги Megazone за продажба на по-голямата част...

Цената на Биткойн падна до 42,000 долара след спад от 3.5%

Експертите прогнозират, че Биткойн може да достигне 100,000 долара до края на годината

от Найден Младенов
12.07.2024

Въпреки неотдавнашните неуспехи на крипто пазара известни фигури като Мат Хуган, главен оперативен директор на Bitwise, и Антъни Скарамучи, основател...

Следваща статия
Ripple – какво трябва да знаем за монетата и защо SEC заведе дело срещу нея

Ripple спечели достъп до документи на SEC определящи крипто актива като ценна книга

Не пропускай най-важните новини от света на криптовалутите, блокчейн, международните пазари и икономиката.

  • Условия на ползване
  • Политика за поверителност
  • Реклама

© 2023 kriptonovini.com

Няма резултати
Виж всички резултати
  • Биткойн
  • Етериум
  • Алткойни
  • Блокчейн
  • Регулации
  • DeFI
  • Икономика
  • Пазари
  • NFT
  • Криминално
  • Други
  • Криптопедия
  • ПР

© 2023 kriptonovini.com

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Управление на съгласие
To provide the best experiences, we use technologies like cookies to store and/or access device information. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site. Not consenting or withdrawing consent, may adversely affect certain features and functions.
Функционални Always active
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Опции
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Статистика
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Маркетинг
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
Manage options Manage services Manage {vendor_count} vendors Read more about these purposes
View preferences
{title} {title} {title}
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?