Kriptonovini
  • Биткойн
  • Етериум
  • Алткойни
  • Блокчейн
  • Регулации
  • DeFI
  • Икономика
  • Пазари
  • NFT
  • Криминално
  • Други
  • Криптопедия
  • ПР
Няма резултати
Виж всички резултати
Kriptonovini
  • Биткойн
  • Етериум
  • Алткойни
  • Блокчейн
  • Регулации
  • DeFI
  • Икономика
  • Пазари
  • NFT
  • Криминално
  • Други
  • Криптопедия
  • ПР
Kriptonovini
Няма резултати
Виж всички резултати

Нашето крипто портфолио за 2022 година

05.10.2023
в Биткойн, Други, Етериум, НОВИНИ
Време за четене:3 минути
610 6
Сподели във FacebookСподели в TwitterСподели в Telegram

В тази статия ще обсъдим основната стратегия на популярната световна медия за блокчейн и криптовалути Coinpost, и ще ви кажем кои алткойни представляват интерес за нейните анализатори, като прогнозите и очакванията им сме ги описали през тяхната призма.

Може да харесате също

SEC “няма да повтори грешките си” според комисар на регулатора – какво означава това?

Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ одобри спот Етериум ETF

23.07.2024
Metaplanet разширява стратегията си за Биткойн с голяма инвестиция

Топ икономистът Питър Шиф критикува Биткойн, наричайки го “измама”

12.07.2024

Крипто инвеститорите искаме да купим безумно евтина монета с всичките ни спестявания и да забогатеем драстично с минимални инвестиции. Има дори стратегия за закупуване на голям брой “малки” токени в очакване, че 1-2 ще ни изстрелят и наведнъж ще компенсират всички загуби и дори ще направим огромни печалби от тях. Ако това е вашият избор, тогава можем само да ви напомним за рисковете и искрено да ви пожелаем късмет.

Но ние не искаме да поемаме рискове днес, така че ще се съсредоточим върху проекти, които просто могат да ни дадат висока рентабилност, тя ще бъде 50%, 100% или дори 500%, като само времето ще покаже.

BTC

Тъй като в началото говорихме за застраховка срещу загуба на пари, тогава вече се досещате, че основната ни монета за инвестиция ще бъде биткойн. За да опростим максимално начина по който ще вложим парите си, ще симулираме покупка за едни условни 1000 долара, като 400 долара или 40% от тях ще инвестираме във BTC.

Разбира се, на крипто пазара е невъзможно са се предвиди с точност движението на криптовалутите. Има отлична история обаче за това как цената на цифровото злато расте в дългосрочен план и следователно, ако 2022 г. се окаже година на колапс, тогава на хоризонта идват следващите 3-4 години, през които стойността му ще се възстанови и нашите парите ще се върнат с осезаема печалба. Тривиален пример: дори тези, които са купили в пика на последния цикъл, сега са на печалба с 160%:

Можете сами да сравните колко много се е променила крипто индустрията през последните четири години и как се е увеличило приемането на биткойн. Имаме ETF фондове в различни страни по света, онлайн брокерът Robinhood и платежната система PayPal предлагат покупка на цифрови валути, Tesla инвестира в основната крипто монета, милиардерът Рей Далио промени решението си и също купи малко крипто за диверсификация, в американския конгрес има група от поне 6 парламентаристи, които обявиха лични инвестиции във BTC и по всякакъв начин насърчават развитието на сферата в САЩ.

Затова не изключваме възможен срив в близко бъдеще, на хоризонта от 1 до 6 месеца. Но в дългосрочен план ние лично виждаме голяма вероятност основната крипто монета да се превърне в новия главен финансов актив и в бъдеще той да бъде наравно със златото или дори по-високо. Между другото, ръководителят на MicroStrategy Майкъл Сейлър се придържа към същата визия за ситуацията и неговата дългосрочна прогноза предполага повишаване на цената на един BTC до $ 6 милиона.

Прочетете още: “Майкъл Сайлър разкри размера на личните си инвестиции в биткойн”

Основният страх и заплаха за дигиталното злато днес е, разбира се, регулацията. Казват, че щатите ще забранят всичко и пазарът ще се самоунищожи, но всички причини за бъдещия му растеж, които вече бяха изброени, се отнасят конкретно за САЩ. Не изключваме, че Китай ще продължи да се бори срещу цифровите валути, че Индия и Русия също ще въведат доста строга регулация, която прилича повече на забрана. Но Америка, според нашето разбиране, не трябва да реагира, като останалите страни ще последват примера й и, както се казва, доброто ще триумфира над злото, в смисъл, биткойн ще разкъса долара на малки парченца.

ETH

По отношение на Ethereum, днес той държи ключова подкрепа за цената и трябва да отговори на всички предишни очаквания, говорим за растеж до $10 000 и повече, ако BTC поведе пазара напред.

Следователно ще го вземем за 10% или за условни 100 долара. Защо толкова малко? Първо, защото анализаторите на Coinpost вече съветваха за покупка на определен дял още през октомври, като това ще е логично продължение на предишната.

Може да отнеме много време, за да се посочат причините защо етериум има светло бъдеще, независимо дали ще има огромен растеж през 2022 г. или по-скоро всичко ще се срине и ще отнеме няколко години, за да се възстанови пазарът. Ще посочимсамо две, като първата е сумата пари, блокирана в мрежата (TVL).

Заблокирани средства в мрежата Етериум

Най-големият алткойн по капитализация води този рейтинг с огромен марж и показател от $162,2 млрд.

Втората причина е Ethereum 2.0. Знаейки как Бутерин и компанията пропускат всички срокове, не очакваме пълноценно стартиране на POS алгоритъма през 2022 г., но вече през 2023 г. те трябва да се справят и тогава популярните блокчейн платформи с висока мащабируемост може да са просто ненужни.

Последвайте нашия Телеграм канал “Крипто новини и политика”, за да научавате първи за най-актулните крипто новини.

Рискова част на нашето крипто портфолио

Ще започнем този раздел, като ви кажем какво няма да бъде в рисковата част от портфолиото ни за 2022 г. Разбира се, ситуацията може да се промени през следващата година, но засега сме взели следните решения за себе си.

Този път ще избягваме инвестиции в SHIBA INU, DOGE и други интересни токени с възможност за изпомпване на следващия хайп, защото ни се струва, че тяхната ефективност вече е няколко пъти по-ниска. Илон наскоро се опита да спаси Dogecoin, а SHIB продължава да пише за нови “китове” и метавселената, но все още не е ясно дали това ще сработи както преди.

Спират се и вложенията в XRP и Polkadot, като не правим нови покупки, но и не изкарваме стари такива, защото просто има голяма неяснота при тях. В никакъв случай обаче не бягаме директно от монетите, особено предвид евентуалните положителни очаквания за началото на следващата година.

Това, което смятаме, че си струва да се купи, е Solana и Cardano. Логиката е следната: в момента Solana се поддържа от една от водещите, а в бъдеще вероятно най-голямата крипто борса – FTX . Криптовалутата ще продължи да повишава цената си, развивайки своята екосистема и създавайки необходимите новинарски канали. И поради това ние я виждаме като бъдещ конкурент за пазара, доминиран в момента от Етериум.

Що се отнася до Cardano, историята е следната. Въпреки официалното съобщение за готовността на техния блокчейн за пускането на DeFi, за почти четири месеца това така и не го видяхме. Но това не означава, че няма да се случи и няма да има нов кръг на растеж като този, който Terra и някои други конкуренти показват сега, когато милиарди долари навлизат в екосистемата.

От блокчейн платформите смятаме, че трябва да имате Cosmos в портфолиото си, защото този проект очевидно не е показал всичко, на което е способен, и най-добрият му час предстои.

Това, което все още трябва да се добави към портфолиото за следващата година, са проекти, свързани с NFT и метавселената. Сега в крипто общността има популярна теория, че тези два пазара ще станат независими от биткойн и ще растат дори в случай на настъпването на „крипто зима“. Колко реалистично е това?

Струва ни се, че това е възможно, но едва ли ще се случи през следващата година или дори няколко години. Ако приемем, че BTC продължава еволюцията си като цифрово злато, тогава пътищата му с другите криптовалути ще се разминават значително. И такава част от индустрията като NFT наистина има свои потребители, които по принцип може да отдалечат тази сфера.

Първо, говорим за колекционерски предмети, ние лично не разбираме много добре защо някой плаща милиони долари за пикселно изкуство. Ето пример за ТОП-12 CryptoPunks и, най-скъпата от който бе продаден за 10 милиона долара:

Има подобен феномен в Америка от десетилетия – бейзболните карти, като все още е актуален. Ние не го разбираме, но има голям брой хора, които са готови да платят огромни суми за притежаване на лист хартия. Това е вид мания или пристрастяване и такава аудитория определено ще се наслади на токенизираните изображения и видеоклипове на различни паметни моменти от света на спорта и шоубизнеса.

Вторият основен потребител на NFT ще бъдат геймърите, те отдавна са свикнали с валути в играта и продажбата на нарисувани предмети. Сега си представете, че тази индустрия отива на следващото ниво и вече не сте ограничени до една конкретна игра. И най-интересното е, че това е от полза за гейминг разработчиците, като добре познатата компания Ubisoft вече е наясно с перспективите на иновцията и прави своя собствена NFT платформа.

Introducing Ubisoft Quartz 💎
We're bringing the first energy efficient NFTs playable in a AAA game to Ghost Recon: Breakpoint!

Try it in the beta from December 9 with three free cosmetic drops and learn more here: https://t.co/ysEoYUI4HY pic.twitter.com/owSFE2ALuS

— Ubisoft (@Ubisoft) December 7, 2021

Сега относно метавселената, лично, според нашето разбиране, Facebook е водещата социална мрежа в света, но колко е много бъгава и неудобна. И въз основа на това сме готови да предположим, че метавселената на Зукърбърг ще се окаже такава, като следователно на пазара ще има алтернативни проекти, включително свързани с крипто монетите.

Ето едно мнение от Goldman Sachs: въпреки че преди бяха против криптовалутите, те несъмнено имат огромен усет към парите, и според тяхната логика метавселените ще се превърнат в двигател на приемането на дигиталните валути по целия свят.

Що се отнася до проектите, от този сектор на NFT + Metaverse, решихме да подчертаем следните: Sandbox, WAX, Flow, Merit Circle, Enjin Coin и Immutable X.

Тагове: биткойнетерЕТЕРИУМинвестициикрипто пазаркриптовалутитехнически анализ

Прочети още

SEC “няма да повтори грешките си” според комисар на регулатора – какво означава това?

Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ одобри спот Етериум ETF

от Найден Младенов
23.07.2024

Регулаторните органи на САЩ дадоха зелена светлина на спот Етериум ETF, което е важна стъпка за американските инвеститори, които вече...

Metaplanet разширява стратегията си за Биткойн с голяма инвестиция

Топ икономистът Питър Шиф критикува Биткойн, наричайки го “измама”

от Найден Младенов
12.07.2024

Популярният икономист Питър Шиф наскоро нарече Биткойн "измама" в отговор на видеоклип, споделен от съоснователя на MicroStrategy Майкъл Сейлър.

Цената на Luna Classic се увеличи с над 300% след актуализацията v22

Terraform Labs планира да продаде бизнеса си в рамките на споразумение със SEC за 4.5 млрд. долара

от Найден Младенов
12.07.2024

Фалиралата крипто фирма Terraform Labs продава четири предприятия като част от споразумение със SEC на стойност 4.5 млрд. долара.

Ройтерс: Инвеститорите във Франция подадоха жалба срещу Binance

Binance води преговори за продажба на мажоритарен дял в южнокорейската борса Gopax

от Найден Младенов
12.07.2024

Съобщава се, че Binance се доближава до сделка с южнокорейския доставчик на облачни услуги Megazone за продажба на по-голямата част...

Цената на Биткойн падна до 42,000 долара след спад от 3.5%

Експертите прогнозират, че Биткойн може да достигне 100,000 долара до края на годината

от Найден Младенов
12.07.2024

Въпреки неотдавнашните неуспехи на крипто пазара известни фигури като Мат Хуган, главен оперативен директор на Bitwise, и Антъни Скарамучи, основател...

Следваща статия
Бивш служител на SpaceX: Илон Мъск е създателят на биткойн

Бивш служител на SpaceX: Илон Мъск е създателят на биткойн

Не пропускай най-важните новини от света на криптовалутите, блокчейн, международните пазари и икономиката.

  • Условия на ползване
  • Политика за поверителност
  • Реклама

© 2023 kriptonovini.com

Няма резултати
Виж всички резултати
  • Биткойн
  • Етериум
  • Алткойни
  • Блокчейн
  • Регулации
  • DeFI
  • Икономика
  • Пазари
  • NFT
  • Криминално
  • Други
  • Криптопедия
  • ПР

© 2023 kriptonovini.com

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Управление на съгласие
To provide the best experiences, we use technologies like cookies to store and/or access device information. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site. Not consenting or withdrawing consent, may adversely affect certain features and functions.
Функционални Always active
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Опции
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Статистика
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Маркетинг
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
Manage options Manage services Manage {vendor_count} vendors Read more about these purposes
View preferences
{title} {title} {title}
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?