You have not selected any currencies to display
Kriptonovini
  • Биткойн
  • Етериум
  • Алткойни
  • Блокчейн
  • Регулации
  • DeFI
  • Икономика
  • Пазари
  • NFT
  • Криминално
  • Други
  • Криптопедия
  • ПР
Няма резултати
Виж всички резултати
Kriptonovini
  • Биткойн
  • Етериум
  • Алткойни
  • Блокчейн
  • Регулации
  • DeFI
  • Икономика
  • Пазари
  • NFT
  • Криминално
  • Други
  • Криптопедия
  • ПР
Kriptonovini
Няма резултати
Виж всички резултати
Учени разработиха технология за борба с тютюнопушенето и още подобни новини от света на изкуствения интелект ( AI )

Технологията за разпознаване на лица все по-нежелана от обществото

Най-интересните новини от света на изкуствения интелект ( AI )

11.04.2021
в НОВИНИ
Време за четене:3 минути
438 9
Сподели във FacebookСподели в TwitterСподели в Telegram

В тази статия събрахме най-важните новини от света на изкуствения интелект ( AI ) и киберсигурността през последната седмица.

Ентусиаст създаде AI, за да трансформира изображения в стила на известни художници

Дигиталният художник Глен Маршал е разработил преобразувател за текст на изображение на Химера, който стилизира всяко изображение, за да отговаря на произведенията на известни художници.
Художникът създава система, базирана на невронната мрежа Aleph-Image, която се основава на моделите CLIP и DALL-E, разработени от OpenAI.

Може да харесате също

Крипто експертите дешифрират скока на Биткойн

Крипто експертите дешифрират скока на Биткойн

07.12.2023
Анализатор сподели съмненията си за скорошното рали на S&P 500

S&P 500 е застрашен от сигнали за рецесия през 2024 г.

07.12.2023

Алгоритъмът преобразува входното изображение към даден текстов намек, например „изкуството на Салвадор Дали“. Чрез многократна манипулация и итерация на всеки кадър, изкуствения интелект постепенно намира елементи и форми, които съответстват на описанието, докато не създаде окончателната композиция.

Маршал споделя, че не е виждал подобно нещо за 30 години наблюдение на компютърното изкуство.

„Използвайки всяко изображение и всякакъв текст, комбинацията от неограничени възможности е просто зашеметяваща. Никой не прави нещо подобно“, добави художникът.

Фирма, работеща за правителството на САЩ, създава алгоритъм за предсказване на име по лицето на човек

Американската организация с нестопанска цел Miter Corp. разработи технология за определяне на името на човек по неговите черти на лицето.

Тя се основава на работата на учени от Еврейския университет в Йерусалим, които са обучили алгоритъм за определяне на името на човек по два представени варианта. Моделът, който те са разработили правилно, успява да познае името 59% от времето, което е повече от 50%, които бихме очаквали от случайно предположение.

Служителите на Mitre обаче са подобрили технологията и са увеличили точността на отгатване от две възможни опции до 80,5%. Те предполагат, че техният алгоритъм може да се използва в обратна посока: да се изберат най-подходящите снимки на хора с дадено име.

Журналистите също така разбраха, че правителството на САЩ е единственият клиент на Mitre. Преди това те са разработвали технологии за разпознаване на лица за ФБР. През последните няколко години компанията е получила до 2 милиарда долара от федералния бюджет за изследвания.

Американските държавни служители използват технологията за разпознаване на лица без знанието на своите началници

Служители на близо 2000 държавни агенции в САЩ, включително полицейски управления и държавни училища, са използвали Clearview AI без разрешение от своите началници.

Според Buzzfeed News, използвайки технологията за разпознаване на лица, те са търсили не само скорошни протестиращи в цялата страна, но и собствените си приятели и семейство.

Репортери се свързаха с ръководителите на няколко отдела. Както се оказа, много от тях не знаеха, че техните служители имат достъп до системата.

Това стана известно благодарение на анонимен източник, който предостави на журналистите база данни с заявки за търсене, посочващи кои агенции имат достъп до платформата.

Въз основа на тази информация журналистите създадоха страница, където всеки може да провери как и кога е използвано разпознаването на лица на противоречивата платформа.

Clearview AI отказа да потвърди точността на информацията и не отговори на въпроси относно изтичането.

Призоваха Европейската комисия да забрани технологията за разпознаване на лица

Група от 56 организации за цифрови права призова Европейската комисия да забрани технологиите за разпознаване на лица за масово наблюдение, без изключения.

Отворено писмо от името на Европейската организация за защита на цифровите права (EDRi) е изпратено от авторите на жалбата до комисаря по правосъдието Дидие Рейндерс – само няколко седмици преди агенцията да планира да издаде нови правила за етичната употреба на AI на континента.

Защитниците на правата на човека поискаха от омбудсмана да подкрепи засилената защита на основните човешки права в бъдещите закони.

Организацията вярва, че няма убедителни примери, при които използването на технологията за разпознаване на лица на обществени места може да оправдае вредата, която може да причини на човешките права, като поверителност и защита на данните.

Вицепрезидентът на ЕС по цифровите технологии Маргрете Вестагер по-рано заяви, че използването на тази технология противоречи на изискванията на GDPR по отношение на получаването на съгласие за събиране на данни. Но правозащитниците смятат, че това не е достатъчно, тъй като има много изключения в регламентите.

В отворено писмо EDRi също така призова Комисията да разгледа внимателно други потенциално опасни употреби на изкуствения интелект, по-специално тези, които биха могли да възпрепятстват достъпа до здравеопазване, социална сигурност или правосъдие.

Facebook направи публично достъпен набор от данни, доброволно предоставен от няколко хиляди участници


Екипът на AI на Facebook пусна набора от данни Casual Conversations, който се състои от 45 186 видеоклипа с 3011 участници.

Компанията заяви, че хората, които са съставили набора от данни и са посочили независимо своя пол, възраст и тон на кожата, са получили финансови награди.

Група професионални анотатори също са работили по набора от данни. Те добавиха информация за вътрешното осветление към метаданните на видеото, което трябва да подобри точността на разпознаването на лица при всякакви условия на осветление.

Facebook твърди, че това е първият такъв набор от визуални данни, който съществува в публичното пространство.

Американски стартъп продаде несъществуваща AI технология на правителството на Юта за 20,7 милиона долара

Американският стартъп Banjo продаде платформата за изкуствен интелект на щата Юта за 20,7 милиона долара и по-късно призна, че никога не е разработвал AI технологии.

Местните власти разпоредиха вътрешно разследване и спряха договора. Одитът потвърди липсата на “каквито и да било” възможности за изкуствен интелект и установи, че платформата не е безопасна за поверителност.

Наличието на технологии за изкуствен интелект беше ключово предимство на стартирането, което повлия на избора на държавните органи. След като спечелиха състезанието, компаниите получиха достъп до охранителни камери, 911 видеоклипа и данни за трафика.

Скандалната компания продължава дейността си под ново име. Както разбраха журналистите, за да се предпазят от повишено внимание, стартирането беше преименувано на safeXai.

Изкуствен интелект написа „нов трак“ на Nirvana

Организацията за психично здраве Over the Bridge използва инструмента Google Magenta и конволюционната невронна мрежа, за да създаде мелодия и текст на песен в стила на групата Nirvana.

Magenta първо е изучила конкретни ноти и хармонии, като преглежда MIDI файлове от 20 композиции на групата, за да проучи репертоара й.

След това изследователите избраха най-добрите генерирани от AI проби и приложиха различни инструментални ефекти върху тях. Когато песента беше готова, тя беше изпята от фронтмена на Nirvana Ерик Хоган.

Организацията преди това е създала песни, използващи изкуствен интелект и на други музиканти, починали на 27-годишна възраст. По този начин Over the Bridge се опитва да насочи вниманието към ресурсите за психично здраве, към които хората могат да се обърнат, ако се нуждаят от помощ.

Подобни новини от света на изкуствения интелект (AI) и киберсигурността, прочетете в раздела ни за технология – ТУК.

Тагове: AIизкуствен интелектСАЩтехнология

Прочети още

Крипто експертите дешифрират скока на Биткойн

Крипто експертите дешифрират скока на Биткойн

от Найден Младенов
07.12.2023

На фона на нестабилния крипто пейзаж, траекторията на Биткойн предизвиква вълнение сред анализаторите, тъй като пазарът се разраства.

Анализатор сподели съмненията си за скорошното рали на S&P 500

S&P 500 е застрашен от сигнали за рецесия през 2024 г.

от Найден Младенов
07.12.2023

Понастоящем индексът S&P 500 е на ниво 4,567, което бележи спад през Декември. Този спад съвпада с действията на Федералния...

Едуард Сноудън нарeчe CBDC - "злият близнак" на биткойн

Италия и Южна Корея си сътрудничат за CBDC

от Найден Младенов
07.12.2023

Италианската централна банка Banca d'Italia и южнокорейската Bank of Korea наскоро обявиха, че си сътрудничат в областта на информационните технологии...

Google отделя 2 милиарда за стимулиране на мисията на Anthropic за изкуствен интелект

Европейският съюз напредва с регулациите за изкуствения интелект

от Найден Младенов
07.12.2023

Европейският съюз (ЕС) е силно ангажиран с разработването на разпоредби за изкуствения интелект, като се стреми да създаде цялостна рамка.

Изпълнителният директор на Coinbase очаква регулаторна промяна след случилото се с Binance

Директорът на Coinbase смята, че Биткойн е спасението на Западната цивилизация

от Найден Младенов
07.12.2023

Брайън Армстронг, главен изпълнителен директор на Coinbase, изрази мнение, че Биткойн (BTC) би могъл да играе решаваща роля в поддържането...

Следваща статия

Обзор на най-интересните събития през седмицата

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Не пропускай най-важните новини от света на криптовалутите, блокчейн, международните пазари и икономиката.

  • Условия на ползване
  • Политика за поверителност
  • Реклама

© 2023 kriptonovini.com

Няма резултати
Виж всички резултати
  • Биткойн
  • Етериум
  • Алткойни
  • Блокчейн
  • Регулации
  • DeFI
  • Икономика
  • Пазари
  • NFT
  • Криминално
  • Други
  • Криптопедия
  • ПР

© 2023 kriptonovini.com

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?