Основателят и главен изпълнителен директор на Cardano, Чарлз Хоскинсън, сподели мнението си за дългосрочното бъдеще на цифровите активи. В последното си видео издание в YouTube Хоскинсън разкри, че ADA и другите крипто активи в крайна сметка ще управляват световна финансова система. Той обаче добави, че тази цел няма да стане реалност, до момента, в който властите на САЩ не приемат благосклонно отношение към крипто индустрията.
Подобно отношение включва създаването на подходящи регулации за играчите в индустрията.
„Трябва да достигнем следващото ниво. Както вече знаете, нашата крайна цел е Cardano и другите дигитални валути да се превърнат в световната финансова операционна система.“
Хоскинсън разкри, че една от мисиите на живота му е да помогне на небанковите хора да се възползват от банкови услуги.
По този начин хората без банкиране могат да имат икономическа идентичност, която контролират, без да имат никакви международни ограничения. Изпълнителният директор на Cardano твърди, че крипто е единствената финансова система, която може да предложи подобна парична свобода на изразяване, свързване и търговия. Той каза още, че трябва да са налице определени фактори, преди тази цел да може да стане реалност.
Един от тях е, че регулаторните органи трябва да признаят съществуването на дигиталните активи. Освен това те трябва да ги считат за предимство за паричната система и да признаят неограничените възможности, които предлагат на всички.
Дигитален юан (e-CNY): компромис с финансовата свобода на хората
Хоскинсън също сподели мнението си относно напредъка, който Китай постига по отношение на своя проект за дигитален юан. Ръководителят вярва, че цифровата валута на централната банка на Китай (CBDC) ще ограничи финансовите свободи на хората.
“Наскоро слушах презентация за e-CNY от представител на Народната банка на азитската страна. Бях особено впечатлен от мащаба и сложността на системата. Вече има 40 милиона потребители и обработва 10 000 транзакции в секунда. Той работи на квази-акаунт модел и е интегриран с настоящите платежни системи като AliPay и WeChat.”
-твърди Хоскинсън.
Според него китайският модел на квазисметка би позволил само на няколко души да определят икономическите условия на милиарди хора и ще имат абсолютен контрол върху икономическата им свобода. Това не е хипотеза, а активен проект с брилянтни умове и страхотна технология.
Прочетете още: “Дигиталният юан – подробен обзор на китайската валута на бъдещето“
Основателят на ADA добави, че системата ще се разпространи бързо след пускането в Китай и извън него, като се има предвид, че вече има 40 милиона бета тестери. Въпреки това, притежаването на CBDC (независимо дали цифров долар, цифров юан или който и да е друг) не е толкова важно, колкото криптовалутите, които предлагат неограничени възможности във всяко едно отношение.
„Така че ще продължим да се борим, докато постигнем целта си.“
Ако криптовалутите поемат ролята на световната финансова система, собственият токен на Cardano (ADA) и другите алткойни внезапно ще скочат в стойност.