С пускането на новата мрежа EthereumPoW за собствениците на етер възникна правото за получаване на един ETHW за всеки ETH токен, който се притежава. В тази връзка, с настоящата статия, представяме просто ръководство, което показва начина, по който можем да получим достъп до своите ETHW монети с помощта на портфейли като Metamask.
Достъп до ETHW мрежата чрез мрежовите настройки на Metamask
Преди 16 дни Ethereum премина от блокчейн с доказателство за работа (Proof-of-Work) към мрежа с доказателство за залог (PoS). За “миньорите”, добиващи криптовалутата, възникна опцията да „копаят“ различни активи като ETC и RVN.
Една част от копачите обаче избраха да преминат към новата верига – EthereumPoW. Виртуалната блокова структура работи вече повече от две седмици от стартирането си. Към момента на писане нововъзникналата мрежа има 52,27 TH/s хешрейт.
Прочетете още: „„Сливането“ на Етериум роди 2 хард форка”
Освен това ETHW се търгува на цени между $10,96 до $12,16 за единица през последните 24 часа. Стойността на токена в щатски долари е нараснала с 20,6% през последните две седмици, а седемдневната статистика показва растеж с 49,1%. Въпреки това, на 1 октомври 2022 г. активът загуби приблизително 7% спрямо USD.
Причината за това беше, че собствениците на етер отговарят на условията за собственост на EthereumPoW при процент 1:1, а след като новосъздадената верига се активира, притежателите на втората криптовалута получиха достъп до своите монети.
В публикацията представяме лесен начин за достъпване на активите с помощта на Metamask чрез просто актуализиране на мрежата. Като собственици на ETH можем също да използваме различни методи като импортиране на блокчейна в уолета. Някои портфейли като този на Crypto.com, имат превключвател, който проверява за баланси и ако сме държали от монетата в defi адреса на криптообмена, просто проверяваме за баланси и алткойнът може да бъде добавен.
За да използваме настоящото ръководство, се предполага, че вече имаме Ethereum в Metamask, който е съхраняван преди The Merge или преди 15 септември.
В противен случай е възможно да импортираме своя ETH адрес в софтуерния портфейл и да получим достъп до средствата си от там.
Стъпка по стъпка
Първо, трябва да се насочим към секция „Настройки“ в крипто уолета. За да получим достъп до конфигурациите, просто щракваме върху иконата на акаунта и натискаме „Settings“.
В този раздел, от лявата страна на екрана ще се вижда друга секция, наречена „мрежа“, а точно до нея има икона на щепсел. Натискаме „network“ и ни отвежда до област, която показва всички мрежи, към които е свързан нашият софтуерен портфейл, а оттук просто натискаме „add network“. След това Metamask ще ни предупреди за възможността да бъдем излъгани за състоянието на веригата от злонамерен доставчик, съответно да добавим само ако имаме доверие.
Под предупреждението са полетата за въвеждане, които са необходими за достъп до ETHW. Има пет реда за попълване, които включват: „Име на мрежата“, „Нов RPC URL“, „ID на верига“, „Символ на валута“ и „URL адрес на Block Explorer“. За да се свържем, просто използваме RPC данните, написани по-долу:
Network Name- ETHW-mainnet
New RPC URL- https://mainnet.ethereumpow.org
Chain ID- 10001
Currency Symbol- ETHW
Block Explorer URL- https://mainnet.ethwscan.com
След като попълним всичко необходимо, просто натискаме „save“ и получаваме достъп до мрежата. Когато Metamask е свързан, той вече трябва да показва баланс на EthereumPoW, в зависимост от това колко етер е имало първоначално в портфейла. Оттук балансът на актива може да бъде запазен, прехвърлен на друг адрес или изпратен на борса за продажба.
Ако планираме да се оттървем от новите токени, е добре да се уверим, че платформата за търговия поддържа веригата. В допълнение към достъпа до ETHW мрежата чрез софтуерния уолет, компанията за хардуерни портфейли Ledger публикува публикация в блог, която описва как собствениците на етер могат да получат своя хард форк актив чрез Metamask.