Етериум, най-големия алткойн в света, беше оценен на малко под 750 долара, когато започна годината. След като Биткойн проби своя връх през декември, много от общността на Ethereum очакваха ETH да направи същото във времето. Така се и случи, след като няколко седмици по-късно монетата премина своя ATH (All Time High) в класациите. Въпреки това, противно на много очаквания, крипто пазарът не изчерпа целия си възходящ импулс, като BTC и ETH скочиха още, за да се изкачат до по-нови върхове.
По време на писането първата по капитализация криптовалута успя да пробие още едно ключово ниво на цената – стойността от 3000 долара. След като се покачи с 2,56% за последните 24 часа.
Факторите, които допринесоха за растежа на най-големия алткойн
Немалко фактори допринесоха за възходящия ход и възраждането на цените на пазара на Етериум токена.
Възстановяването на биткойн търговията за седмицата с цена над 58 000 долара е силен катализатор, особено в светлината на силната корелация между двата крипто актива. Тук си струва да се отбележи обаче, че последният кръг на поскъпване на ETH започна доста преди BTC да започне своето възстановяване.
Има и други бичи предпоставки. Най-важната от тях беше новината, че Европейската инвестиционна банка е издала първата по рода си дигитална облигация за блокчейн Етериум. “Прегръдката” на ЕИБ с най-големия алткойн в света е поредната стъпка напред в основното разпознаване и приемане на блокчейн и криптовалутите.
Отделно от това, както се случва през последните няколко месеца, DeFi продължава да се радва на постоянно повишаване на стойността и потребителите, което също има огромно въздействие върху цената на ETH, въпреки скъпите такси за транзакции.
Благодарение на всеки от гореспоменатите фактори, Етериум токенът успя най-накрая да пробие $ 3,000, като трябва да подчертаем възходящият тренд не само на цената на криптовалутата, но и на други важни показатели в Ethereum мрежата.
ETH адресите продължават да се увеличават и да достигат ATH
Адресната активност на ETH монетата, продължава да достига нови върхове, като незначителните корекции в ценовите класации не възпрепятстват този растеж.
Същият е случаят и с адресите на “китовете”, които притежават най-големия алткойн.
Всъщност, за разлика от това, което обикновено се очаква, когато корекциите, ръководени от BTC, обхванат пазара, адресите на китовете на пазара на Етериум продължават да се увеличават, въпреки ценовото хълцане. Тази констатация подчертава вярата на инвеститорите в дългосрочния ценови потенциал на ETH, особено при наличие на много малко случаи на притежатели, които да осребряват печалбите си.
Така с много новите етериум адреси, които се откриват и с нарастването на неактивните монети на криптовалутата, това се превръща в най-младата средна инвестиция, която сме виждали от юли 2018 г.
Ако искате да разберете защо основателят на Етериум Виталик Бутерин твърди, че той ще струва повече от биткойн – прочетете в статията ни ТУК.