Бившият изпълнителен директор на Morgan Stanley Джон Мак обяви, че все още притежава биткойн. Макар да признава, че му е трудно да разбере защо дигиталните валути имат стойност, той вярва, че след 50 години крипто индустрията може да се превърне в „основен начин, по който ще се извършват парични транзакции“.
Джон Мак говори за биткойн и криптовалутите
Бившият главен изпълнителен директор на Morgan Stanley Джон Мак говори за биткойн и криптовалутите в интервю за CNBC. Мак беше ръководител на глобалната инвестиционна банка от юни 2005 г. до януари 2010 г.
В отговор на въпроса дали в момента притежава BTC, той потвърди:
„ Да, притежавам .”
Изпълнителният директор сподели още:
“Чрез семейния ми офис имаме някои ясни позиции в крипто индустрията.”
Ръководителят също така обсъди дали Уолстрийт ще стане напълно дигитализиран в бъдеще.
„Не мисля, че ще изчезне, но смятам, че ще се промени драматично“
заяви той.
„Вземете цифровите валути, трудно ми е да разбера защо имат стойност“,
продължи Мак, добавяйки:
“След 50 години може би те ще бъдат важен начин, по който ще се извършват паричните транзакции. Лесно е за свързване. Не е нужно да се притеснявате за влагане на пари в банката. Всичко се прави на компютър.”
Прочетете още: “Чарлз Хоскинсън: криптовалутите ще управляват световната финансова система“
Бившият изпълнителен директор на Morgan Stanley изрази мнение:
„Трябва да се уверите, че е изолирано, защитено и никой не може да проникне в него. След близо половин век мисля, че нещата ще бъдат още по-електронни и дейностите ще се пренасят все повече и повече от хората към компютрите, за това как да търгуват, как да поемат рискове убеждавайки се, че няма да надхвърлят границите си.“
Мак инвестира в дигиталните валути от много години. През юли 2017 г. той обяви пред Bloomberg, докато обсъждаше инвестицията си в крипто стартъпа Omega One:
„Наблюдавам и влагам средства в крипто пазара през последните няколко години.“
По отношение на Omega One, ръководителят заяви по това време, че намира компанията „за важна следваща стъпка в появата на тази нова икономика… правейки цифровите активи по-евтини и по-лесни за достъп.“