Миналата седмица Биткойн отбеляза значителен спад в цената си, когато криптовалутата падна до 38,000 долара. Въпреки това биковете набират инерция и цената се стабилизира над 43,000 долара.
Пазарът бе развълнуван от спекулациите за потенциалното спиране на покачването на лихвените проценти на предстоящата среща на Федералния комитет по операциите на открития пазар (FOMC).
Имаше намеци за забавяне на изходящите потоци от спот ETF за Биткойн на Grayscale Investments. ETF анализаторът на Bloomberg Intelligence Джеймс Сейфарт отбеляза ранната търговска активност, като подчерта преднината на IBIT пред GBTC по обем. Той намекна за възможността за промяна, заявявайки:
Днес може да станем свидетели на това как един от новите девет търгува повече от GBTC. В момента обемът е 155 млн. долара спрямо 113 млн. долара.
Пазарните движения във вторник предизвикаха ликвидирането на шорт позиции в крипто за над 60 млн. долара, според данни на Coinglass. През последните 24 часа ликвидираните ливъридж позиции в Биткойн нарастват до над 40 млн. долара, като шортовете възлизат на над 24 млн. долара.
Това покачване на стойността на BTC съвпадна с преобладаващите пазарни очаквания Федералният резерв да запази настоящите лихвени проценти на заседанието на FOMC. Инструментът CME FedWatch посочи висока вероятност, около 97.9%, лихвеният процент по федералните фондове да остане в съществуващия целеви диапазон 5.25%-5.50%.
Ryze Labs подчерта класификацията на Биткойн като “високо рисков”, което предполага потенциала му да се представи по-добре при силен бичи пазар, особено в случай на пауза и потенциално намаляване на лихвените проценти.
Еднодневният технически анализ от TradingView представя бича картина, като обобщението сочи “покупка” с 14 сигнала, МА – “силна покупка” с 13 сигнала, докато осцилаторите остават на “неутрално” ниво с 8.