В статията представяме 3 от най-добрите криптовалути, които можем да купим евтино (дори за стотинки) към настоящия момент.
Някогашния размер от $3 трилиона обща капитализация на крипто сектора, беше съкратен значително. Днес целият цифров отрасъл възлиза на около $920 милиарда, а всички различни от биткойн и Ethereum токени – представляват около 50% от общата му стойност. В резултат на икономическите събития пазарът се превърна в място за лов на изгодни сделки. Търсенето на евтини алткойни с голям потенциал за растеж продължава, макар че много от активите загубиха голяма част от стойността си.
Дигиталните койни вероятно ще просъществуват в дългосрочен план, въпреки голямата вероятност за провал на над 90% от тях. Идентифицирането на истински скъпоценни камъни е ключът към успеха. Идеологията „купувай евтино, продавай скъпо“ работи добре само ако успеем да намерим качествени проекти.
BTC и ETH вече не са в „зародиш“, т.е. тяхното развитие преминава на друг етап, както се вижда от колебанията на възвръщаемостта на инвестициите им. А пазарът става много нестабилен – наблюдаваме все повече неуспешни протоколи.
Напоследък се появиха хиляди койни. Някои от тях се търгуват добре и се представят отлично. По-интересното обаче е, че има редица токени, които се покачиха значително в миналото, а сега са доста евтини. Затова, тук ще представим 3 „пени“ криптовалути, на които е добре да се обърне внимание, тъй като не изискват много като първоначална инвестиция, дори напротив – можем да ги купим за стотинки. И най-важното – притежават известна стабилност на фона на останалите цифрови активи.
Decentraland
Една от претърпелите най-сериозен спад монети днес – Decentraland, напоследък се търгува в относително стабилен диапазон. MANA се движи между $0,67 и $0,70 , потенциално създавайки страхотна възможност за придобиване. Това, естествено, се отнася за нас, ако можем да се наречем „търпеливи инвеститори“. От техническа гледна,точка сега има какво да харесаме в проекта. Ако токенът се движи над диапазона си за търговия, той може да тръгне нагоре отново.
Разбира се, макросредата не е благоприятна за силно покачване. Освен това интересът към метавселената не е това, което беше. Въпреки всичко обаче активът показа признаци на сила по време на предишни ралита.
Трябва да се отбележи, че въпросите относно броя на действителните потребители на Decentraland продължават да озадачават инвеститорите. Изкуствената реалност не привлича толкова много активни клиенти, колкото преди. И все пак, идеята за закупуване на земя в 3D виртуални светове ще продължи да става все по-популярна.
Тъй като проектът е част на продължаващия дългосрочен скок в използването на незаменими токени (NFT) и metaverse, MANA е една от трите „пени“ криптовалути, които според нас трябва да бъдат добавени в списъка под наблюдение, с възможност за закупуване.
Cardano
Вярваме или не, Cardano е един сравнително „стар” блокчейн продукт. На около пет години, като този протокол всъщност беше една от първите чисти вериги с доказателство за залог (Proof-of-Stake), които станаха публични.
С историята на дигиталната монета са свързани много стабилни потребители, разработчици и инвеститори. Пазарната капитализация на ADA е около $14 милиарда, което предполага, че в бъдеще паричните потоци ще продължат да се вливат в криптовалутата.
В светлината на доста ниската волатилност, която наблюдаваме напоследък, започваме да гледаме на Cardano като на потенциално добър, евтин алткойн за придобиване. Това е така, защото смятаме, че с течение на времето оценката на този актив може да се окаже привлекателна, предвид перспективите му за растеж. Това следва от факта, че в мрежата са заети много разработчици, благодарение на които в блокчейна продължават да се стартират нови, децентрализирани приложения. В бъдеще производителността на базираните на ADA апликации ще бъде ключов показател.
Един от водещите елементи за устойчивост на токена е липсата на вредно въздействие върху околната среда. Cardano идентифицира екологичната си тенденция, като създаде протокол, който оставя един от най-малките въглеродни отпечатъци в крипто света.
XRP
Един от най-популярните алткойни на ниска цена си остава XRP.
Разбира се, самият проект не е толкова евтин като цяло, тъй като пазарната му капитализация е около $25 милиарда. Погледнат от дългосрочна перспектива, на фона на големия си размер, родният койн на Ripple изглежда обещаващ и доказан във времето.
Формиран почти от десетилетие, XRP е създаден първоначално, за да реши важния проблем с трансграничните парични преводи. Един от най-ранните поддръжници на стабилни монети и трансфери с ниски такси, активът продължава да има солидна институционална потребителска база. Това е ключов, дългосрочен, положителен двигател, който според нас, ще се оценява все повече.
Текущото представяне на цифровата монета се дължи най-вече на съдебното дело срещу Комисията за ценни книжа и борси, която твърди, че токенът на Ripple е ценна книга и че е бил предлаган от основателите на компанията, без необходимата регистрация.
Докато върви процесът, ние поставяме XRP в списъка с най-добрите евтини криптовалути за закупуване, които могат да изригнат в началото на следващия бичи пазар.
Прочетете още: „7 крипто графики, на които да обърнем внимание“
Може би е добре да се сдобием с количество от алткойна някъде през първото тримесечие на следващата година. Във всеки случай ще наблюдаваме внимателно актуализациите около приключването на съдебното дело.