Милиардерът Марк Кубан призова да се фокусираме върху стойностното предложение, когато инвестираме в крипто активи и да премахнем проекти, около които има „много шум и малка полза“.
„ Ако мислите, че даден проект има ценностно предложение, което потребителите или бизнеса ще използват и, че той е способен да осигури достатъчен растеж, тогава инвестирайте. Ако не смятате така, тогава просто недейте“
– заяви Кубан.
В интервю за Fox News богаташът спомена за водещите крипто монети – биткойн и етериум. Според него първата криптовалута е алтернатива на златото и средство за съхранение на стойност, докато втората се отличава с наличието на смарт договори, които ни позволяват да създаваме различни dapps.
Марк също засегна крипто пазара и подчерта, че участниците „винаги прекаляват и реагират прекалено на новини или очаквани събития“. Според него спекулантите и инвеститорите искат да защитят печалбите си, затова бързат да получат пари.
„Но реалността е, че независимо дали ставките се повишават до 3% или 4%, няма много други добри места, където да вложите средствата си […]. Въпреки че сега може да настъпи затишие, както видяхме в миналото, има огромна вероятност хората да се върнат на пазарите“
– заключи милиардерът.
Прочетете още: „Какво ще се случи с крипто пазара през 2022 г., според анализаторите на Arcane Research„
На 21 февруари цената на цифровото злато достигна локален минимум близо до $37 200, след което се върна към растеж. На фона на геополитическото напрежение сутринта на 22 февруари котировките паднаха до $36,350, а на етериум до $2,500.
Към момента на писане първата криптовалута е на цена от $37 880 като през последните седем дни активът е поевтинял с 11,5%, според CoinGecko.

По-рано Кубан призова новодошлите да обърнат внимание на втората по капитализация дигитална валута. Според него тя има „най-много перспективи по отношение на инвестициите“.
Припомняме, че анализаторите на Glassnode посочиха рисковете от по-нататъшен спад в цената на биткойна заради очакванията за повишаване на основната лихва на Фед и геополитическото напрежение.