Тя се спря на нововъзникващата тенденция, наблюдавана в няколко развиващи се страни, където хората все повече се насочват към криптовалутите вместо към родните си валути, като посочи макроикономическата несигурност и недостатъчния контрол на инфлацията като основни фактори.
Лонг специално подчерта забележителната промяна, наблюдавана в страни като Аржентина, Зимбабве, а напоследък и Нигерия, където жителите приемат криптовалути и стабилни монети, обвързани с щатския долар, за своите спестявания и транзакции, отдалечавайки се от нестабилността на местните си валути.
Преобладаващият проблем в тези страни се върти около обезценяването на валутите им поради рязко покачващите се нива на инфлация, което предизвиква рязък скок в приемането на цифрови валути. Лонг подчерта, че този скок откроява недостатъците на сегашната финансова инфраструктура, която тя определи като фрагментирана и недостатъчно подготвена за ефективна подкрепа на разширяващата се световна търговия.
Тя очаква предстояща промяна на парадигмата с възхода на криптовалутите и блокчейн технологията. Лонг предвижда бъдеще, в което финансовите мрежи безпроблемно се интегрират в цифровата сфера, обещавайки по-добра достъпност и рентабилност на финансовите услуги в световен мащаб.
Този еволюиращ преход от конвенционални аналогови системи към цифрови рамки е на път да доведе до значителна революция в търговските транзакции.
Ripple продължава да следва мисията си да революционизира бъдещето на финансите. Първоначалната фаза на програмата на Ripple за стабилни монети в Палау, както беше съобщено, постигна значителен успех, като доброволци и търговци изразиха оптимизъм относно трансформиращия потенциал на стабилните монети в Палау като решение за цифрови плащания.