Отклонение от първоначалната крипто етика
Бутерин разгледа еволюцията на меме токените, първоначално популяризирани от Dogecoin, но сега обхващащи широк спектър от подражатели. Той призна продължаващия дебат на общността относно променливия характер и противоречивите аспекти на меме криптовалутите.
Разсъжденията му задълбочават промяната от първоначалния замисъл на криптовалутите, като например финансирането на публични проекти чрез емитиране на токени, към сегашното увлечение по меме монетите. Той изтъкна загрижеността си относно отрицателните характеристики, свързани с някои от токените, включително случаи на откровено расистки теми сред някои меме проекти на Solana.
Вместо да отхвърли категорично меме криптовалутите, Бутерин предложи да се направи проучване, дали желанието за забавление и ангажираност в крипто пространството може да се пренасочи към по-позитивни и социално полезни начинания.
Той се застъпи за преосмисляне на меме криптовалутите, за да излязат извън рамките на чистите финансови спекулации, като предложи те да бъдат използвани в подкрепа на благотворителни каузи и да осигуряват истинско забавление.
Благотворителността над спекулациите
Бутерин посочи появата на “благотворителни монети”, като “GiveWell Inu” и “Fable of the Dragon Tyrant”, като примери за меме токени, които допринасят за общественото благосъстояние въпреки несъвършенствата си.
Тези разсъждения служат като призив за действие към крипто общността да проучи инициативи, които да използват интереса към меме монетите за конструктивни цели. Бутерин предвижда бъдеще, в което крипто пространството се развива в по-приобщаваща и социално въздействаща екосистема, като подчертава значението на проекти, които съчетават забавлението с филантропията и социалното благо.