Водещият анализатор на платформата за управление на частни активи 8848 Invest говори за това как да се възползваме от увеличението на дела на етериум по отношение на капитализацията на крипто пазара.
Борбата за надмощие между двата най-големи актива на крипто пазара набира скорост. Етериум преживява нов растеж, докато биткойн е под фундаментален натиск от глобалните регулатори, майнинг индустрията и институционалните играчи. Въпреки високите такси и конкуриращите се блокчейн проекти, NFT и DeFi вдъхнаха нов живот на водещия алткойн. През следващата година тези сектори ще бъдат подложени на допълнителна капитализация, което ще се отрази положително на криптовалутата на Виталик Бутерин. Освен това преходът към Ethereum 2.0 се приближава и проектът се развива активно към алгоритъма на PoS (Proof of Stake), което го прави алтернатива на цифровото злато, захранвано от PoW (Proof of Work).
Последните актуализации на протокола направиха етериум по-дефлационен от биткойн. Ето защо инвеститорите на класическите пазари, които искат да спасят активите си от инфлация, сега все повече се фокусират върху ETH. Това се отразява в ръста на търсенето и обемите на търговия с тази крипто монета. Без да се намаляват предимствата на BTC като алтернативен актив, който ви позволява да поддържате „стойност“, етерът по никакъв начин не му отстъпва в това отношение.
Прочетете още: „10 основни инвестиционни тенденции през следващото десетилетие“
Като се вземат предвид очакванията за продължаващия инфлационен натиск през следващата година, както и засилването на ролята на глобалните регулатори и допълнителната капитализация на сферата DeFi и NFT, анализторът на 8848 Invest вижда по-голям инвестиционен потенциал в Ethereum, отколкото във Bitcoin.
Инвестиционни нива: закупуване на ETH за BTC на текущи нива (0,08 BTC) със стоп от 0,05 и достигане на 0,161.
Цели: потенциалната възвръщаемост на инвестицията е 100%, с риск от 36% (1 към 2,7).
Рискове на идеята
- технологични проблеми в мрежата на ETH, при които работоспособността ще се окаже под въпрос (включително недостатъчно мащабиране на фона на увеличаване на броя на транзакциите);
- рязко покачване стойността на монетите на конкуриращите протоколи (Avalanche, Solana);
- регулаторни и правни въпроси за алткойна като проект, който е в основата на нерегламентирания DeFi сегмент;
- значително увеличение на цената на BTC със стагнацията на останалия крипто пазар.