Solve
Solve.Care е IT компания за здравеопазване, която създава различни децентрализирани платформи, изградени на базата на блокчейн технология, за да улесни координацията и управлението на здравната система и медицината.
Тя използва блокчейн като основна разпределена книга за координиране на грижите, обезщетенията и плащанията между всички страни във веригата на здравеопазването: пациенти, лекари, аптеки, лаборатории, работодатели, застрахователи и други.
Токените SOLVE могат да се използват за осигуряване на ефективно и прозрачно управление на здравеопазването по целия свят. Предлагането им е фиксирано, а цената е променлива, което се определя от търсенето и предлагането на пазара. Те работят върху блокчейна на Ethereum и са разработени в съответствие със стандарта за токени ERC20.
Прочетете още: „Повече от валута. Защо се нуждаем от ERC-20 токените“
Повече от валута. Защо се нуждаем от ERC-20 токените
SOLVE Utilities е валутата, използвана за транзакции в платформата. Според фондацията те могат да бъдат използвани за плащане на такси в административната мрежа, създаване на Care портфейли и закупуване на Care дебитни карти, както и участие в услугите на маркетплейса.
Днес продуктите на Solve.Care се предлагат в повече от 20 страни.
Stem Cell Coin
Тази монета също е създадена, за да отговори на необходимостта от по-лесен достъп до качествено здравеопазване по целия свят.
Иновациите в стволовите клетки (SCI) работят за създаването на уникална платформа, която обединява знанията за тях и технологията на блокчейн. SCI съществува от 2013 г. като екип от изследователи, опитни здравни специалисти, инвеститори и инженери, се опитват да разширят достъпа до знания за изследване и лечение на стволови клетки по света.
Има три важни аспекта на плана SCI:
- Първо, той ще използва блокчейн за създаване на мрежа за сътрудничество между участниците в индустрията на стволови клетки, за да улесни трансфера на научни изследвания и развитие във всяка една страна .
- Вторият важен аспект на мрежата е, че тя ще функционира и като регистър за съхраняване на здравната информация за пациентите. Данните ще се съхраняват в блок-веригата на SCI и потребителите ще могат да контролират до каква информация могат да имат достъп лекарите и медицинските организации. Това означава, че болните могат да се свързват с доктори по целия свят и да споделят с тях съответните аспекти на здравната си информация.
- Третият важен момент от проекта е складирането на пъпна кръв. Способността да се събира и съхранява тази кръв за бъдеща употреба е нарастваща тенденция в медицината.
SCI работи на две блокчейн платформи. Първата е базирана на Етериум, използвайки ERC20. Втората е създадена от инженери специално за съхранение и обработка на записи на стволови клетки на пациенти. Тя е известна като SCIChain и използва Hyperledger Fabric, който е предназначен да използва интелигентни договори за защита на потребителските данни и да гарантира, че само упълномощени лица имат достъп до тях.
Doc.com
Doc.com има мисия да направи медицината универсална, като предоставя на света безплатни основни здравни грижи и създава децентрализирана медицинска и биологична база данни. Проблемът, който платформата решава, е достъп до медицински услуги.
Doc.com прави управлението на данните в здравеопазването по-прозрачно и сигурно.
Архитектурата му включва три основни технологии:
- User Match Engine свързва пациента с лекаря.
- Кръстосаната диагностика Human-AI Engine позволява бързо, ефективно и ясно диагностициране на болните.
- Интелектуално маршрутизиране на пациента се използва за съхраняване и достъп до данни.
Валутата на медицински токен (MTC), създадена от doc, е една от малкото криптовалути, които плащат на хората да се грижат за здравето си.
След всяко завършено обаждане пациентите получават MTC. В допълнение, те могат да ги изразходват за закупуване на допълнителни здравни продукти и услуги. В замяна те предоставят медицински данни. Веднъж качени в блокчейна, те са сигурни и анонимни. В бъдеще събрани, данните могат да се използват за медицински, научни или маркетингови изследвания. Чрез тях се предоставя необходимата статистическа информация, но е невъзможно да се проследи до пациентите.
Какво наричаме токени и как да ги различаваме от криптовалутите