Bitcoin 2021, двудневната конференция в Маями, посветена абсолютно и само на биткойн, беше сцена на някои наистина причудливи моменти.
Оказа се, че някои от 50 000-те участници, пътували от цял свят, за да обсъдят първата и най-голямата криптовалута, до такава степен са обсебени от нея, че нямаха никакви пречки за да изразят най-открито емоциите си.
В битката за децентрализирано финансиране летяха словесни нападки, проливаха се сълзи и дори на няколко пъти се стигаше до саморазправа. Ето нашите пет най-шокиращи и интересни момента от Bitcoin 2021.
Макс Кайзер крещи „Не продаваме! Майната му на Илон! „
Макс Кайзър, домакин на подкаста „Keizer Report“, започна сесията си с изпълнителния директор на MicroStrategy Майкъл Сайлър, като извика няколко пъти „Не продаваме! Майната му на Илон! „, което предизвика еуфория сред присъстващите.
Повод за изблика му най-вероятно е скорошния туит на Илон Мъск, който публикува на профила си снимка, придружена от емотикони със счупено сърце и хаштаг, подсказващ, че е скъсал с биткойн. Този туит понижи цената на първата криптовалута с около 5%.
За да добави още сол към раната, точно когато биткойн започна да се срива, милиардерът публикува серия от емотикони, които криптирано образуваха името на крипто монетата, наречена CumRocket. Това удвои цената на токена, който захранва култовата мрежа за съдържание за възрастни.
Кайзър е петият най-влиятелен биткойн поддръжник, според компанията за анализ на социалните медии Lunacrush.
Флойд Мейуедър рекламира EthereumMax
Непобеденият шампион по бокс Флойд Мейуедър се появи на Bitcoin 2021, носейки тениска с логото на EthereumMax (EMAX) – което всъщност прилича ужасно много на това на Ethereum (ETH).
EthereumMax е нова и сравнително малка, базирана на втората по-капитализация криптовалута, която през изминалия ден достигна обем на търговия от 16 милиона долара. Тя спонсорира неделната „битка“ на Мейуедър с превърналия се в боксьор ютубър Логан Пол.
Когато дойде времето Мейуедър да излезе на сцената, той вече беше заменил тениската си EMAX с такава, популяризираща“50 Karats“ неговия бижутериен бизнес.
В един момент от интервюто се получи леко напрежение между Мейуедър и тълпата, след като той каза последното нещо, което BTC максималистите искаха да чуят на конференция, посветена на биткойн :
„Вярвам, че ще има друга криптовалута, която някой ден ще бъде също толкова голяма, колкото биткойн . „
Това предизвика неодобрението на публиката, като не стана ясно дали той има предвид Етериум, спонсора му EthereumMax или, може би … Dogecoin.
Фанатичен фен на Dogecoin нахлу на сцената
На втория ден от Bitcoin 2021 фанатик скочи на сцената и разкъса костюма си, за да разкрие логото на Dogecoin – гигантската глава на Шиба Ину.
„Dogecoin to the moon“,
успя да извика той, преди да бъде изведен от сцената.
Потребителят на Twitter @maxotg_ заяви, че стои зад каскадата. Все още обаче той не може да бъде намерен за коментар по темата.
Dogecoin е монета, създадена на шега през 2013 г., за да се подиграва на биткойн. Оттогава тя проправи пътя си към топ 10 на криптовалутите по пазарна капитализация. Нейните пламенни поддръжници, известни като армията на Dogecoin, са известни с това, че понякога изпомпват монетата чрез координирани усилия. Успехът на мем монетата също беше силно подкрепена от Илон Мъск, който я сравнява с биткойн.
Прочетете още: „Как Dogecoin, създаден на шега, достигна $ 86 млрд. капитализация“
Крайнодясна активистка потърси вербална саморазправа с Джак Дорси
Активистката на Anti-Big Tech Лора Лоумър нападна вербално главния изпълнителен директор на Twitter Джак Дорси по време на интервюто му с Алекс Гладщайн, биткойн адвокат, който ръководи стратегията на фондацията за правата на човека.
Лоумър обвини собственика на социалната мрежа че е „лицемер относно цензурата и свободата на словото“ и че се „намесва“ в правата на хората, като това противоречи с темата на конференцията, тъй като биткойн е средство за постигане именно на финансова свобода, както каза тя по-късно във видеоклип в YouTube.
Twitter забрани профила на активистката през ноември 2018 г., след като неин туит за представителя на Минесота Илхан Омар стана вайръл. В него Лоумър твърди, че вярата на Омар, ислямът, оправдава хомофобията и насилието над жени. По-късно същия месец тя се завърза с белезници до вратите на офиса на социалната мрежа в Ню Йорк, крещейки: „Twitter поддържа шериата, когато ми забраняват да пиша факти за шериатското законодателство.“
Според аудиозапис, открит от блога AngryWhiteMen.org през март, Лоумър заявява в интервю през декември 2017 г., че е „про-бяла националистка“ и не се противопоставя на „етнодържавата“ за белите.
Миналия месец Clubhouse също забрани достъп на активистката, след като тя се нарече „най-забранената жена в света“, само 12 часа след първото й появяване в чат, отнасящ се за цензура.
Clubhouse – новата социална мрежа, в която може да комуникирате с редица знаменитости, начело с Илон Мъск и Опра Уинфри
Биткойнъри си правят селфита с контейнер за боклук, пълен с венецуелски пари
Cake Wallet, портфейл с отворен код, главно за монетата за поверителност Monero, напълни контейнер за боклук пред главната зала за събития с пачки от злощастната национална валута на Венецуела, боливар. Един долар струва около 309,5 милиарда венецуелски боливара, така че всяка банкнота в контейнера за боклук струва далеч по-малко от хартията, върху която е отпечатана.
Маркетинговият трик имаше очаквания ефект: биткойнърите си направиха горди селфита с купищата обезценена хартия. Журналистът Дан Робъртс дори успя да направи снимка на мъж, седнал на ръба на контейнера за боклук, облечен в тениска, на която пише“Инфлацията идва“.
Годишният темп на инфлация във Венецуела е 2,428%, а в САЩ е 4,2%. Изненадващо нито един щатски долар не е попаднал в контейнера.